Jak działa prawo przyciągania

Jak działa prawo przyciągania

 

Jeśli interesujesz się od dłuższego czasu rozwojem osobistym, być może słyszałeś o książce lub filmie o tytule „Sekret” („The Secret”). Czym w takim razie jest sekret i jak działa, jeśli w ogóle działa?

Prawo przyciągania to idea zgodnie z którą człowiekowi w życiu przydarza się najczęściej to, o czym najwięcej ta osoba myśli. Zgodnie z książką oraz filmem wystarczy odpowiednio długo oraz intensywnie myśleć o tym, czego pragniemy i to będzie nam się w życiu przydarzać. W dużej mierze jest to prawda, lecz należy dodać do tego trzy bardzo istotne fakty:

 • Człowiek poprzez myślenie w sposób negatywny lub pozytywny wysyła odpowiednią energię, która jest odbierana przez otoczenie. Skupianie się na myślach negatywnych prowadzi tym samym do negatywnych rezultatów. Myślenie o braku zdrowia, pieniędzy lub czegokolwiek innego prowadzi do jeszcze większego niedostatku.
 • Musisz wierzyć w to co robisz i w to co chcesz osiągnąć. Jeśli nie będziesz wierzyć, Twój brak wiary (czyli zwątpienie) też się wykreuje i nie doprowadzi Cię do oczekiwanego rezultatu.
 • Jeśli chcemy osiągnąć w życiu coś ważnego, nie wystarczy samo myślenie. Oprócz marzenia, planu i wiary trzeba oczywiście przystąpić do działania. Nie ma bowiem siły, dzięki której ktokolwiek osiągałby w życiu same sukcesy przy niewielkim lub zerowym nakładzie pracy.

 

W jaki sposób można w takim razie zacząć skupiać się na rzeczach pozytywnych, myśleć i działać w odpowiedni sposób? W tym akurat powinny pomóc pozostałe artykuły z działu Rozwój osobisty oraz polecane w pierwszych artykułach szkolenia i książki.

3 komentarze
 • Magda
  Posted at 10:01h, 25 maja Odpowiedz

  W dużej mierze to prawda. A tak w ogóle to dzięki za tak znakomite przemyślenia, nie tylko w tym artykule, ale na całym blogu 🙂 🙂

 • Aga
  Posted at 10:49h, 29 maja Odpowiedz

  Może dla niektórych to zdumiewające, ale to wszystko się sprawdza 🙂

 • Marek
  Posted at 15:25h, 15 stycznia Odpowiedz

  Większość ludzi zapewne sobie z tego sprawy nie zdaje, niektórzy mogą nawet zaprzeczać, ale fakt – działa to dokładnie tak jak zostało opisane.

Post A Comment