Jak działa prawo przyciągania

8
Jak działa prawo przyciągania

 

Jeśli interesujesz się od dłuższego czasu rozwojem osobistym, być może słyszałeś o książce lub filmie o tytule „Sekret” („The Secret”). Czym w takim razie jest sekret i jak działa, jeśli w ogóle działa?

Prawo przyciągania to idea zgodnie z którą człowiekowi w życiu przydarza się najczęściej to, o czym najwięcej ta osoba myśli. Zgodnie z książką oraz filmem wystarczy odpowiednio długo oraz intensywnie myśleć o tym, czego pragniemy i to będzie nam się w życiu przydarzać. W dużej mierze jest to prawda, lecz należy dodać do tego trzy bardzo istotne fakty:

  • Człowiek poprzez myślenie w sposób negatywny lub pozytywny wysyła odpowiednią energię, która jest odbierana przez otoczenie. Skupianie się na myślach negatywnych prowadzi tym samym do negatywnych rezultatów. Myślenie o braku zdrowia, pieniędzy lub czegokolwiek innego prowadzi do jeszcze większego niedostatku.
  • Musisz wierzyć w to co robisz i w to co chcesz osiągnąć. Jeśli nie będziesz wierzyć, Twój brak wiary (czyli zwątpienie) też się wykreuje i nie doprowadzi Cię do oczekiwanego rezultatu.
  • Jeśli chcemy osiągnąć w życiu coś ważnego, nie wystarczy samo myślenie. Oprócz marzenia, planu i wiary trzeba oczywiście przystąpić do działania. Nie ma bowiem siły, dzięki której ktokolwiek osiągałby w życiu same sukcesy przy niewielkim lub zerowym nakładzie pracy.

 

W jaki sposób można w takim razie zacząć skupiać się na rzeczach pozytywnych, myśleć i działać w odpowiedni sposób? W tym akurat powinny pomóc pozostałe artykuły z działu Rozwój osobisty oraz polecane w pierwszych artykułach szkolenia i książki.

Jak działa prawo przyciągania
5 (100%) 2 votes