Jak zdobyć obserwujących na Instagramie (2018)

130
Jak zdobyć obserwujących na Instagramie

Jak zapewne zauważyłeś/-aś, jest sporo kont na Instagramie, które w dość krótkim czasie zdobyły tysiące obserwujących. Jest również spora grupa kont, które są znacznie starsze, a pomimo tego mają niewiele obserwujących, polubień i komentarzy. Od czego to zależy?

Otóż część osób może po prostu nie chcieć i nie potrzebować rozgłosu i tym samym nie widzą potrzeby zwiększania liczby swoich obserwujących. Z kolei druga część osób może chcieć zdobyć ich jak najwięcej, ale nie ma pojęcia w jaki sposób tego dokonać.

Dziś właśnie dla tej drugiej grupy osób zamieszczam gotowe i niedrogie rozwiązania, które znacznie zwiększą liczbę followersów, lajków oraz komentarzy na Twoim profilu na Instagramie.

Co najciekawsze – pierwsza z metod jest to metoda stosowana przez vasily17 z fiverr.com!

Zaczynajmy!

 

Jak zdobyć tysiące prawdziwych followersów na Instagramie

 

Metoda programowa – korzystanie z bota

 

Metoda ta polega na wykorzystaniu automatu (np. InstaZood), który obserwuje i usuwa profile spełniające pewne kryteria. Dodatkowe działania jakie może podejmować bot to polubianie (lajkowanie) i komentowanie zdjęć oraz „oglądanie” Insta Stories.

Szczegółowy opis tej metody znajduje się w artykule opisującym platformę InstaZood.

 

21 ogólnych porad jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie

 

1. Wybierz tematykę profilu.

Niezależnie od tego, czy jest to konto osobiste czy firmowe, warto wybrać tematykę profilu i w miarę możliwości się jej trzymać. Może to być gotowanie, podróże, hobby, sport, zwierzęta itp. Wybierz dowolną tematykę (ewentualnie może ich być dwie lub trzy) i staraj się dodawać materiały z nią związane.

2. Poświęć trochę czasu na modyfikacje bio.

Poświęć czas na doskonalenie swojego bio. Jeśli masz swoją stronę internetową, z pewnością warto wkleić link do niej. Jeśli trafiasz do odpowiedniej grupy ludzi za pomocą platformy InstaZood, mogą oni być naprawdę zainteresowani tym co udostępniasz.

3. Dodawaj dobrej jakości zdjęcia.

Dotyczy to zarówno postów, jak i zdjęcia profilowego. Jakość zdjęć jest głównym czynnikiem przy pozyskiwaniu kolejnych obserwujących. Jeśli udostępniasz nudne lub niskiej jakości posty, będzie Ci trudno zdobyć tysiące prawdziwych followersów na Instagramie. Dzieje się to zgodnie z zasadą, że jakość jest ważniejsza niż ilość.

4. Ustaw konto na publiczne.

Jest to całkiem naturalne i logiczne – nie uzyskasz tysięcy prawdziwych obserwujących, lajków i komentarzy jeśli masz ustawione konto jako prywatne.

Poza tym, akceptowanie tysięcy lub nawet milionów osób (każdego z osobna) zajmowałoby co najmniej kilka godzin każdego dnia…

5. Staraj się publikować treści regularnie.

Regularne publikowanie treści zwiększa sumaryczną liczbę uzyskanych polubień. Jeśli zdjęcia z dowolnego profilu są lajkowane regularnie każdego dnia, zwiększa to z kolei szanse na dotarcie do nowych obserwujących poprzez funkcję Odkrywaj.

6. Używaj hashtagów przy każdym poście.

Hashtagi znajdujące się pod postami pomagają innym odnaleźć Twoje zdjęcia, wideo i Twój profil. Poniżej znajdują się dwie listy z najpopularniejszymi hashtagami na Instagramie: shortstack.com, top-hashtags.com.

Minimalna liczba hashtagów jaką wskazane jest dodawać do zdjęć to 2, maksymalna liczba to 30. W praktyce najwięcej reakcji otrzymują posty, które mają 8 hashtagów.

7. Dodawaj lokalizacje do swoich zdjęć.

Dzięki dodawaniu lokalizacji do swoich zdjęć i wideo możesz również zyskać dodatkowych obserwujących. Istnieje spora grupa osób, która interesuje się tym kto i kiedy odwiedził to samo miejsce co oni oraz jakie zdjęcia opublikował. Warto więc skorzystać z możliwości dotarcia do nich.

8. Publikuj o właściwej porze dnia.

Jakiś czas temu słyszałem, że najlepszą porą na publikowanie dowolnych treści w mediach społecznościowych jest mniej więcej 16:00-17:00 GMT. Jest to taki czas, gdy ludzie w większości państw na świecie już nie śpią lub jeszcze nie śpią. Z drugiej jednak strony, są ludzie, którzy prowadzili badania dotyczące liczby polubień, komentarzy oraz nowych obserwujących w zależności od czasu opublikowania zdjęcia lub wideo.

Na tych dwóch stronach możesz znaleźć więcej informacji: lifewire.com, later.com.

Dodatkowo, firma Hopper HQ stworzyła jakiś czas temu bezpłatne narzędzie, które umożliwia analizę aktywności osób obserwujących dany profil. W oparciu o te informacje można zdecydować która godzina jest najlepsza na publikowanie postów.

9. Włącz powiadomienia przynajmniej na niektórych profilach.

Jeśli znajdziesz jakiś interesujący profil, powinieneś włączyć powiadomienia. W jaki sposób tego dokonać?

Przejdź do profilu, który Cię zainteresował, kliknij 3 kropki znajdujące się w prawym górnym rogu wyświetlacza i wybierz opcję Włącz powiadomienia o postach.

Instagram - Włącz powiadomienia o postach

Warto wchodzić w interakcję przynajmniej z częścią obserwujących Cię osób, aby utrzymać wysoki poziom obserwujących, polubień i komentarzy.

Są oczywiście również osoby, które Cię usuną jeśli Ty to zrobisz (nieważne czy ręcznie czy automatycznie za pośrednictwem platformy InstaZood). Dlatego warto byłoby wchodzić w interakcje przynajmniej z częścią użytkowników.

InstaZood posiada oczywiście funkcję o nazwie White list. Możesz tam dodawać nazwy użytkowników, których chcesz cały czas obserwować.

10. Publikuj posty z Instagrama w innych portalach społecznościowych.

Instagram posiada opcję publikowania postów na Facebooku, Twitterze i Tumblr. Jest to dość łatwe i w ten sposób możesz dotrzeć do większego grona odbiorców.

W celu udostępnienia postu na innych portalach społecznościowych przejdź do zdjęcia, które chcesz udostępnić, kliknij 3 kropki znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu, wybierz opcję Udostępnij i wybierz odpowiedni portal społecznościowy.

11. Korzystaj z wideo, relacji i transmisji na żywo.

Insta Stories i transmisje na żywo również pomagają utrzymać zainteresowanie obserwujących. Jest wiele kont, które dzięki temu nie tylko utrzymują zainteresowanie dotychczasowych followersów, ale stale zyskują dodatkowo tysiące nowych.

12. Organizuj konkursy na Instagramie.

Możesz co jakiś czas organizować na Instagramie konkursy z dowolnymi nagrodami. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie może być na przykład polubienie Twojego profilu, polubienie posta, dodanie komentarza lub udostępnienie Twojego posta wraz z oznaczeniem Twojego profilu.

13. Zadawaj pytania w opisach pod postami.

Pytania znajdujące się w opisach pod zdjęciami lub wideo skłaniają do udzielania odpowiedzi. Z kolei większa aktywność pod postami prowadzi do ich promowania przez algorytmy Instagrama. W ten sposób posty docierają do większej liczby odbiorców.

14. Stosuj wezwania do działania.

Wezwanie do działania (ang. CTA – Call To Action) również zwiększa aktywność i w ten sposób pomaga sprowadzić dodatkowy ruch.

Metoda ta łączy się z poprzednimi dwoma punktami.

Przykładami wezwań do działania mogą być: Polub nasz profil, Udostępnij to zdjęcie, Wyraź swoją opinię w komentarzu.

15. Stosuj określone wyrazy.

Jeśli prowadzisz profil w języku angielskim albo przynajmniej masz sporo obserwujących spoza Polski, możesz używać w opisach słów comment oraz like. W połączeniu z trzema poprzednimi punktami mogą one zwiększyć aktywność pod Twoimi postami, co z reguł przekłada się również na większą liczbę obserwujących.

16. Zachowaj niebieską kolorystykę zdjęć.

Gdyby powiązać poszczególne kolory z emocjami jakie im towarzyszą, kolor niebieski łączy się z siłą i zaufaniem. Część statystyk mówi, że zdjęcia w niebieskiej kolorystyce otrzymują o ponad 20% więcej reakcji od pozostałych zdjęć.

17. Publikuj zdjęcia przedstawiające osoby.

Zdjęcia, na których znajdują się ludzie, często również otrzymują więcej komentarzy i polubień od pozostałych zdjęć.

18. Komentuj popularne zdjęcia na popularnych profilach.

Komentowanie popularnych zdjęć na popularnych profilach również może pomóc w zostaniu zauważonym przez innych użytkowników Instagrama.

19. Dołączaj do tzw. Instagram engagement groups na Facebooku.

W celu dołączenia do tego typu grup wystarczy wyszukać na Facebooku frazę instagram engagement. Obecnie takich grup istnieje kilkadziesiąt.

Więcej informacji na ten temat znajduje się w tym artykule.

20. Sprowadzaj ruch spoza Instagrama.

W dobie Internetu masz całkiem spore szanse, by stać się osobą choć trochę rozpoznawalną. Jeśli podejmiesz wyzwanie i Ci się to uda, ludzie będą wyszukiwać Cię po imieniu i nazwisku zarówno w wyszukiwarkach internetowych (Google, Bing, Yahoo), jak również na portalach społecznościowych.

Poza tym, linki do profili na portalach społecznościowych z reguły znajdują się bardzo wysoko w wynikach wyszukiwarek takich jak Google.

21. Reklamy płatne na Instagramie.

Możesz skorzystać również z reklam płatnych na Instagramie. Nie jest to rozwiązanie ani zbyt tanie ani zbyt proste w implementacji, aczkolwiek są osoby, które sporo zyskują dzięki takiej formie reklamy.

 

Dwie rzeczy, których warto unikać jeśli chcesz zyskać więcej followersów na Instagramie

 

1. Nie kupuj fałszywych obserwujących.

Kupowanie followersów może być bardzo tanie, lecz w ten sposób zwykle można kupić jedynie fałszywych obserwujących. Pomyśl jak wyglądałby profil mający 10 tys. obserwujących i zaledwie po 50 polubień pod każdym postem…

2. Unikaj usług związanych z Instagramem na Fiverr.com.

Być może znasz już tą stronę, może nie. Jest tam wiele ofert (fiverr.com) od osób, które „będą profesjonalnie zarządzać Twoim kontem na Instagramie”. Zarządzanie wygląda w ten sposób, że taki sprzedawca pyta klienta o jego dane do logowania, wprowadza je do InstaZood lub innej tego typu platformy i to w zasadzie tyle…

Opłata wynosi 30$-100$ miesięcznie. Zamiast płacić takiemu sprzedawcy, możesz sam odwiedzić InstaZood, zarejestrować się i podpiąć swój profil z Instagrama. Uzyskasz dokładnie takie same efekty wydajać jedynie 9,99$ miesięcznie!

Dodatkowo możesz zaoszczędzić do 20% z tej kwoty decydując się na opłacenie dłuższego okresu z góry.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest przydatny i interesujący, możesz go polubić, skomentować, udostępnić. Być może w ten sposób pomoże on również Twojej rodzinie lub bliskim znajomym zdobyć więcej obserwujących na Instagramie!

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie (2018)
5 (100%) 2 votes