Jak znaleźć zgubionego lub skradzionego smartfona

Jak znaleźć zgubionego lub skradzionego smartfona

 

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy używają smartfonów. Czy kiedykolwiek jednak zastanawiałeś się co zrobić gdyby Twój telefon został zgubiony lub skradziony? Obecnie istnieje kilka metod na zlokalizowanie takiego urządzenia.

Google umożliwia łatwe zlokalizowanie smartfona z systemem Android za pomocą witryny Znajdź moje urządzenie. Apple również udostępnia podobną usługę – nazywa się ona Find My iPhone.

Niektórzy producenci smartfonów z Androidem także udostępniają funkcje pomagające w lokalizacji zgubionego lub skradzionego urządzenia. Użytkownicy smartfonów Sony powinni w tym celu aktywować usługę my Xperia dostępną w Ustawienia -> Ekran blokady i zabezpieczenia -> Ochrona w usłudze my Xperia. Lokalizacja urządzenia odbywa się za pośrednictwem witryny https://myxperia.sonymobile.com. Samsung przygotował bardzo podobną funkcję o nazwie Znajdź mój telefon.

Ponadto istnieją aplikacje na Androida i iOS-a umożliwiające odnalezienie zgubionego lub skradzionego urządzenia. Znany wszystkim program antywirusowy Kaspersky Internet Security posiada bardzo dobrze rozbudowaną funkcję Anti-Theft. Umożliwia zlokalizowanie urządzenia i zablokowanie dostępu do niego niepowołanym osobom, wykasowanie zawartości telefonu, robienie zdjęć, włączenie alarmu. W przypadku zmiany karty SIM przez niepowołaną osobę właściciel urządzenia otrzyma na zdefiniowany wcześniej numer SMS-a z nowym numerem zgubionego bądź skradzionego telefonu oraz jego lokalizację. Ustawienia aplikacji chronione są kodem zdefiniowanym wcześniej przez właściciela smartfona. Odinstalowanie aplikacji również wymaga podania tajnego kodu.

Oprócz wymienionego wyżej Kaspersky’ego warto zwrócić uwagę na aplikacje stworzone właśnie z myślą o lokalizacji zgubionego lub skradzionego smartfona. Są to m. in.: Prey Anti Theft, Wheres My Droid, Cerberus. Powyższe linki dotyczą właścicieli urządzeń z Androidem. Poniżej natomiast znajdują się linki dla właścicieli urządzeń z system iOS: Prey Anti Theft, SecureIT Anti-theft & Security.

Kolejną opcją jest skorzystanie z usług oferowanych przez AccuTracking. Usługa nie jest darmowa, lecz jest dosyć ciekawa i także ma swoich zwolenników.

Wszystkie wymienione wyżej aplikacje posiadają bardzo rozbudowane funkcje. Są to aplikacje sprawdzone przez miliony użytkowników. Być może warto w takim razie zainteresować się tym tematem i zabezpieczyć swoje urządzenia na przyszłość.

* Powyższe porady dotyczą nie tylko smartfonów, lecz także tabletów z system Android lub iOS.

 

4 komentarze
 • Jacek
  Posted at 10:21h, 21 lipca Odpowiedz

  Świetny artykuł, dzięki za polecenie! Nie słyszałem do tej pory o niczym takim, a przydać się może każdemu w przyszłości 🙂

 • Karolina
  Posted at 11:25h, 01 sierpnia Odpowiedz

  Mam nadzieję, że nie będę nigdy tego potrzebować. Z pewnością jednak warto znać tego typu rozwiązania na przyszłość 🙂

 • Ewelina
  Posted at 12:11h, 09 listopada Odpowiedz

  Moja znajoma odnalazła niedawno swojego iPhone’a korzystając z metod podanych w tym artykule 🙂 Jaka była zadowolona, że w ogóle jej się udało i że jakiś czas temu trafiła na tę stronę i na taki artykuł 😀 😀

 • Joanna
  Posted at 15:05h, 09 kwietnia Odpowiedz

  W praktyce nigdy nie zdarzyło mi się zgubić telefonu, ale słyszałam wiele razy, że ktoś ze znajomych miał tego typu problem…
  Na przyszłość zawsze warto znać możliwe dostępne rozwiązania 🙂

Post A Comment