Najlepszy hosting 2019

Najlepsze firmy hostingowe

Jeśli tworzysz lub masz w planie stworzenie dowolnej strony internetowej, będziesz potrzebować do tego celu domeny i tzw. hostingu, czyli przestrzeni na dysku oraz innych zasobów serwera.

W tym artykule przedstawiam najlepsze w kraju i na świecie firmy oferujące hosting stron internetowych.

 

Najlepszy hosting na świecie w roku 2019

 

Osobom poszukującym dobrego dostawcy hostingu w pierwszej kolejności polecam firmy zagraniczne o wysokiej renomie i prestiżu międzynarodowym.

Pod koniec artykułu podam kilka przykładów najlepszych polskich firm hostingowych.

Najpierw jednak skupię się na omówieniu kilku najlepszych tego typu firm na świecie.

 

1. SiteGround

 

SiteGround - strona główna

Jest to firma, z której usług korzystałem od czerwca 2016 (czyli od momentu stworzenia mojej pierwszej strony internetowej) do sierpnia 2018 roku i z której korzystam obecnie. Od sierpnia 2018 do lutego 2019 roku korzystałem z usług Cloudways, Kinsta, Flywheel oraz WPX Hosting.

Na początek przedstawię statystyczny średni czas ładowania strony na hostingu dzielonym od różnych dostawców.

SiteGround - czas ładowania strony

Poniżej znajdują się informacje na temat wydajności poszczególnych serwerów.

SiteGround - wydajność serwera

W kwestii bezpieczeństwa SiteGround również należy do światowej czołówki.

SiteGround - bezpieczeństwo

Wsparcie techniczne w SiteGround kontra konkurencja.

SiteGround - wsparcie techniczne

SiteGround - wsparcie techniczne

SiteGround - wsparcie techniczne

SiteGround - wsparcie techniczne

Bardzo popularny (zwłaszcza w przypadku stron z małym lub średnim ruchem) hosting dzielony oferowany jest przez SiteGround w trzech różnych pakietach cenowych oraz konfiguracjach sprzętowych.

SiteGround - hosting dzielony - cennik 2018

Najwięcej możliwości daje oczywiście wersja najdroższa – GoGeek. Z tej właśnie opcji korzystałem od czasu stworzenia swojej pierwszej strony internetowej w czerwcu 2016 roku.

SiteGround-GoGeek-2018

Oprócz najmocniejszej konfiguracji sprzętowej wśród pakietów hostingu dzielonego, pakiet GoGeek umożliwia dostęp do bardzo wartościowej funkcji Staging. Polega ona na utworzeniu kopii strony, na której możesz testować rozmaite zmiany i przeprowadzać eksperymenty bez obawy o nieumyślną destabilizację działania strony publicznie dostępnej.

Pakiet GoGeek zwiększa również możliwości korzystania z kopii zapasowych strony.

Jeśli jednak chodzi o sam staging – zamiast korzystania z funkcji dostępnej w firmie hostingowej można korzystać z darmowej wtyczki WP Staging.

Wybierając jeden z pakietów na początek możesz oczywiście wybrać najtańszy pakiet (StartUp). Pamiętaj jednak, że oprócz najsłabszej konfiguracji sprzętowej, masz możliwość przechowywania zaledwie jednej witryny na koncie tego typu! Z biegiem czasu możesz jednak dokonać upgrade’u z pakietu StartUp na GrowBig lub GoGeek. 🙂

SiteGround - Shared Hosting - porównanie konfiguracji sprzętowej

Pakiety StartUp, GrowBig oraz GoGeek są wystarczające dla ruchu odpowiednio: 10 000, 25 000 oraz 100 000 odwiedzin miesięcznie. Powyżej tej ostatniej wartości należy zdecydować się na cloud hosting lub na hosting dedykowany. Wiążą się one co prawda z większymi opłatami za serwer, lecz przy tak dużym ruchu dochody ze strony internetowej powinny pozwolić na poniesienie wyższych opłat.

Gdy już wybierzesz odpowiedni dla siebie pakiet, masz możliwość wyboru lokalizacji serwera, na którym będą przechowywane Twoje pliki. Pomimo, że na tej mapie do wyboru są 4 lokalizacje,

SiteGround - lokalizacje 2018

tak naprawdę jest ich 6: Chicago, Londyn, Amsterdam, Singapur, Iowa i Oregon.

Można to zauważyć przy próbie zmiany aktualnej lokalizacji serwera,

SiteGround - zmiana lokalizacji serwera 2019

jak również przy próbie wyboru hostingu cloud.

SiteGround - cloud hosting lokalizacje 2019

W trakcie korzystania z serwera SiteGround uptime na obu moich blogach według statystyk z serwisu Uptime Robot wynosił 100%.

SiteGround - www.alivebetter.pl - 100% uptime

SiteGround - www.alivebetter.com - 100% uptime

WordPress poleca właśnie SiteGround jako jedną z najlepszych firm hostingowych.

Wsparcie techniczne SiteGround działa bardzo szybko, profesjonalnie i niezawodnie. 3 niewielkie problemy techniczne, jakie przydarzyły mi się w ciągu ponad dwóch lat, zostały rozwiązane w około 15 minut.

Poniżej znajdują się screeny z moich trzech zgłoszeń:

SiteGround - wsparcie techniczne

SiteGround - wsparcie techniczne

SiteGround - wsparcie techniczne

Warto przeczytać również ten artykuł opublikowany na blogu SiteGround. Sztuczna inteligencja zapobiegająca atakom na stronę to najbardziej nowoczesne rozwiązanie, niespotykane do tej pory w żadnej innej firmie hostingowej.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na znajdujące się pod artykułem komentarze. Część z nich możesz przeczytać poniżej:

SiteGround - AI - sztuczna inteligencja - zapobieganie atakom

SiteGround - AI - sztuczna inteligencja - zapobieganie atakom - komentarze

SiteGround - AI - sztuczna inteligencja - zapobieganie atakom - komentarze

Jak więc widzisz, SiteGround oferuje prawdopodobnie najlepszy hosting dzielony spośród firm istniejących obecnie na rynku.

 

Powrót do SiteGround po 6 miesiącach spędzonych u innych dostawców

 

Po 6 miesiącach korzystania z różnych serwerów w Cloudways (od sierpnia 2018 do lutego 2019) oraz po kilku dniach spędzonych w Kinsta postanowiłem raz jeszcze sprawdzić jak działa hosting dzielony w SiteGround.

Przez pierwsze dwa lata korzystania z usług tej firmy nie miałem żadnych większych problemów. Głównym problemem stała się wtedy zbyt wysoka cena przy odnowieniu hostingu. Teraz widzę jednak, że taką cenę warto zapłacić.

Na przełomie lutego i marca 2019 roku dokonałem dwóch prób przeniesienia swoich blogów do SiteGround.

Przy pierwszej próbie niezbyt pozytywnie zaskoczyło mnie działanie wtyczki SiteGround Migrator służącej właśnie do przenoszenia stron od innych dostawców do SiteGround.

Owszem, wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze i w dużej mierze spełnia swoje zadanie. Jednak po zakończeniu transferu moja witryna wyglądała tak

SiteGround - problemy z migracją

i tak

SiteGround - błędy po migracji 01 - mobileSiteGround - błędy po migracji 02 - mobile

Wtyczka, która w bezbłędny sposób dokonała migracji na serwer SiteGround’a to BlogVault. Przy okazji dodam, że dla mnie jest to wtyczka nr 1 zarówno do automatycznego tworzenia zewnętrznych kopii zapasowych, jak również do przenoszenia stron pomiędzy różnymi dostawcami hostingu.

Sam proces migracji nie był zbyt łatwy ze względu na fakt, że SiteGround nie tworzy osobnych katalogów na osobne strony. Jedna ze stron znajduje się w folderze głównym, pozostałe są natomiast zlokalizowane w podkatalogu głównej witryny. Może to nieco utrudniać przenoszenie stron, ale w żaden sposób nie wpływa na codzienne korzystanie z nich.

Minusem dla niektórych osób może być konieczność opłacenia serwera z góry za cały rok. Na plus jest jednak fakt, że po takiej przerwie w korzystaniu z usług można nabyć hosting w promocyjnej cenie tak jak zupełnie nowy klient.

SiteGround - transfer - payment

170 euro rocznie to około 14 euro miesięcznie (cena ta zawiera już wliczony VAT).

Jak widać na powyższym screenie, tym razem najpierw wybrałem pakiet średni (GrowBig). Po kilku dniach jednak dokonałem przejścia do pakietu GoGeek.

Obciążenie podzespołów w przypadku pakietu GrowBig było dość wysokie.

SiteGround - cPanel - obciążenie serwera - GrowBig

Po przejściu na GoGeek problem już nie występuje.

SiteGround - cPanel - obciążenie serwera - GoGeek

W międzyczasie sprawdziłem raz jeszcze działanie hostingu w Kinsta. Po kilku dniach przeniosłem swoje blogi po raz drugi do SiteGround’a. Tym razem proces migracji, dokonany za pomocą usługi BlogVault, przebiegł bez jakichkolwiek komplikacji.

 

SiteGround – Plusy i minusy

 

Plusy:

nieograniczona liczba witryn;

nieograniczony transfer danych;

Staging – funkcja tworzenia kopii witryny, dzięki czemu można łatwiej dokonywać zmian bez ryzyka zepsucia czegokolwiek na publicznie dostępnej stronie (alternatywnie można korzystać z wtyczki WP Staging);

6 lokalizacji serwerów: Chicago, Londyn, Amsterdam, Singapur, Iowa, Oregon;

wszystkie dane przechowywane są na dyskach SSD;

Cloudflare CDN – ponad 160 centrów danych na całym świecie; pliki z głównego serwera są kopiowane do centrów danych, dzięki czemu witryna ładuje się sprawnie i szybko niezależnie od lokalizacji odwiedzającego; dodatkowo Cloudflare zapewnia ochronę przed atakami typu XSS czy DDoS; SiteGround oferuje dodatkową zniżkę na płatny plan usługi Cloudflare – cena wynosi 11,95€ + VAT zamiast standardowych 20$ miesięcznie;

SuperCacher – funkcja wspomagająca cache’owanie plików, co sprawia, że witryna ładuje się szybciej (do przyspieszania działania strony polecam jednak doskonałą, choć płatną, wtyczkę WP Rocket);

codzienne tworzenie kopii zapasowych;

zabezpieczenia przed wirusami i hakerami;

certyfikaty SSL (darmowe oraz płatne);

dedykowany adres IP;

prywatny adres DNS;

ochrona prywatności właściciela domeny;

uptime na poziomie 99,99% (nieco wyżej na screenach pokazałem, że w moim przypadku było to 100%);

profesjonalne wsparcie techniczne 24/7/365;

szybki dostęp do najnowszej wersji PHP wraz z najnowszymi poprawkami bezpieczeństwa;

nowoczesny, oparty na sztucznej inteligencji, niesamowicie skuteczny system zapobiegający włamaniom na strony klientów posiadających hosting w SiteGround;

jest to jedna z trzech firm hostingowych rekomendowanych przez WordPressa;

– 30-dniowa gwarancja satysfakcji;

zarządzanie serwerem poprzez cPanel – niektórzy uważają tą funkcję za zupełnie zbędną, jednak wiele osób nie wyobraża sobie bez niej zarządzania serwerem;

jest to prawdopodobnie najlepszy hosting dzielony, jaki można nabyć;

w przypadku przejścia na cloud hosting istnieje możliwość dostosowania konfiguracji do własnych potrzeb (zarówno przy pierwszym zamówieniu, jak i w późniejszym czasie – tzw. autoskalowanie zasobów).

Minusy:

– dość wysoka cena (w tym artykule możesz jednak zobaczyć, że GoGeek od SiteGround jest wydajniejszy niż cloud hosting w Cloudways za 10 USD miesięcznie);

– dość przeciętne wyniki w testach ładowania strony (nie jest to jednak duża wada, gdyż szybkość ładowania jest mało istotnym czynnikiem rankingowym);

– konieczność płatności z góry za cały rok (płatności miesięczne są jednak dostępne przy wyborze dowolnego pakietu cloud hosting).

 

2. Cloudways

 

Cloudways - strona glowna

Jest to firma założona w 2012 roku. W ostatnim czasie zyskała ona nie bez powodu dość mocno na popularności.

Jak widać na powyższym screenie, jest to dostawca serwerów cloud. Nie ma tu możliwości korzystania z hostingu dzielonego ani z serwerów dedykowanych, co dla niektórych osób może wydawać się wadą.

Z usług Cloudways korzystałem od sierpnia 2018 do lutego 2019 roku.

Pierwszą istotną informacją na temat firmy Cloudways jest fakt, że firma ta korzysta z serwerów aż pięciu różnych dostawców! Są to: DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon oraz Google.

Cloudways - dostawcy hostingu

Można tworzyć dowolną liczbę serwerów, lecz jest tu pewien warunek. Jeżeli utworzysz kilka serwerów w ciągu jednego dnia, Twoje konto zostanie automatycznie zablokowane, co zmusi Cię do kontaktu ze wsparciem technicznym lub do rezygnacji z platformy.

Dla mnie pierwszy tydzień korzystania z platformy (w moim przypadku były to testy rozmaitych konfiguracji) był bardzo ciężki. Wystarczyło utworzyć kilka serwerów, przetestować je i usunąć i już była blokada konta. Pracownik wsparcia technicznego odblokowywał konto, a automat blokował je ponownie.

Ostatecznie, inny pracownik wsparcia technicznego wyłączył całkowicie automatyczne blokady na moim profilu i od tej pory nie doświadczyłem żadnych problemów z Cloudways! 🙂

 

Jak działają płatności w Cloudways

 

Opłaty w Cloudways naliczane są według stawki godzinowej. Opłata ta zostaje na szczęście automatycznie przeliczona na kwotę w skali miesiąca, co mogłeś/-aś zauważyć na poprzednim zrzucie.

Na platformie znajduje się funkcja wyświetlająca bieżące wydatki oraz prognozę wydatków na dany miesiąc.

Cloudways - prognoza wydatków

Należna kwota zostaje pobrana z wirtualnego portfela, który można zasilić za pomocą konta PayPal lub karty kredytowej/debetowej.

 

Przeniesienie witryny z innej firmy hostingowej do Cloudways oraz przenoszenie pomiędzy różnymi serwerami w Cloudways

 

Proces przeniesienia witryny od innego dostawcy do Cloudways jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się w Cloudways i utworzyć serwer (lepiej nieco za słaby niż za mocny – później można bowiem bardzo łatwo i szybko przenieść swoją stronę na wydajniejszy serwer), a następnie zainstalować wtyczkę Cloudways WordPress Migrator w swoim panelu zarządzania witryną (co ciekawe, wtyczka ta jest oparta na doskonałej, polecanej przeze mnie usłudze BlogVault). Kolejne kroki zostały opisane w dziale pomocy Cloudways.

Przeniesienie obu moich blogów (w sierpniu 2018 roku) z SiteGround’a do Cloudways przebiegło bez żadnych problemów.

Wszystkie dostępne serwery można skalować poprzez zwiększenie przestrzeni dyskowej lub przejście na mocniejszą konfigurację.

Cloudways - skalowanie serwera

Dodatkowo, można również skopiować całą zawartość serwera lub wybraną witrynę na dowolny inny serwer (o dowolnej konfiguracji) znajdujący się w dowolnej lokalizacji.

 

Cloudways – Plusy i minusy

 

Plusy:

współpraca z pięcioma dostawcami hostingu: DigitalOcean, Linode, Vultr, AWS (Amazon Web Services), GCP (Google Cloud Platform);

– wszystkie dane przechowywane są na dyskach SSD;

– staging;

– zintegrowany CDN (działa dość dobrze, aczkolwiek ja polecam inne rozwiązania oferujące znacznie lepszą relację jakości do ceny);

– możliwość utworzenia nieograniczonej liczby serwerów i witryn;

– darmowe certyfikaty SSL;

– kopie zapasowe tworzone z wybraną przez użytkownika platformy częstotliwością;

bardzo niskie opłaty za serwery;

bezproblemowe działanie połączeń SFTP;

osobne katalogi dla osobnych stron (aplikacji) zamiast podfolderów znanych z kilku innych firm;

płatności pay as you go – naliczane są za każdą godzinę pracy serwera zamiast stawek miesięcznych czy rocznych;

możliwość przeniesienia lub sklonowania witryny na dowolny inny serwer (tego samego lub innego dostawcy);

ogromny wybór lokalizacji serwerów;

możliwość zmiany serwera na droższy lub na tańszy;

czytelny i łatwy w obsłudze interfejs umożliwia bardzo łatwe zarządzanie serwerem pomimo braku cPanel;

możliwość bezproblemowego i łatwego przeniesienia strony z innej firmy hostingowej za pomocą wtyczki Cloudways WordPress Migrator;

brak kontraktów terminowych, możliwość rezygnacji w dowolnym momencie;

dość duża wydajność za niewielką cenę.

Minusy:

– nie najnowsza wersja PHP (tym akurat nie ma co się martwić – Cloudflare, BlogVault oraz odpowiednie wtyczki zdecydowanie zwiększą poziom bezpieczeństwa strony);

– wsparcie techniczne mniej profesjonalne niż w SiteGround.

 

3. Kinsta

 

Kinsta - strona główna

Kinsta jest również jedną z najlepszych na świecie firm hostingowych. Dla wielu osób jest to absolutny nr 1!

Firma ta została założona w grudniu 2013 roku.

Kinsta jest dostawcą klasy premium korzystającym z serwerów Google Cloud, co w dużej mierze wyjaśnia kwestię dość wysokich cen w porównaniu do firm konkurencyjnych.

Kinsta - cennik

Kolejnym atutem Kinsta jest brak ograniczenia jeśli chodzi o ilość dostępnych rdzeni procesora oraz ilość pamięci RAM. Autoskalowanie przydziela dynamicznie zasoby w zależności od zapotrzebowania wywołanego mniejszym bądź większym ruchem na stronie.

Kinsta - procesor pamięć RAM

Gdzie jest w takim razie haczyk? Przecież 96-rdzeniowy procesor i ponad 100 GB RAM-u za dosłownie 30 lub 60 dolarów miesięcznie to się wydaje nieprawdopodobne…

Fakt faktem, nie ma tu takich ograniczeń co do pamięci RAM i procesora jak u innych dostawców. Są za to inne ograniczenia…

Jak możesz zauważyć na przedostatnim screenie przedstawiającym cennik usług, liczba obsługiwanych witryn jest w najtańszych planach dość mocno ograniczona. Do tego niewielka przestrzeń na dysku, ograniczenie miesięcznej liczby odwiedzających stronę (lub strony) na danym serwerze oraz opcjonalne ograniczenie miesięcznego transferu danych do np. 50 GB lub 200 GB (darmowy CDN).

 

W jaki sposób uporać się z nakładanymi limitami?

 

W celu zwiększenia liczby dostępnych witryn na serwerze oraz zwiększenia przestrzeni dyskowej należy wybrać droższy plan cenowy. Innego rozwiązania nie ma.

Jeśli chodzi o transfer danych – opłata wynosi zaledwie 0,1 USD za każdy przetransferowany dodatkowo gigabajt. Ponadto istnieje możliwość podpięcia dowolnie wybranego CDN-a zamiast korzystania z usługi zintegrowanej z hostingiem.

Jako CDN polecam w szczególności bardzo znaną i wydajną sieć Cloudflare. Za niewielką opłatą lub nawet za darmo oprócz CDN-a zapewnisz sobie w ten sposób dodatkowe bezpieczeństwo. Cloudflare w planie Pro zapewnia bowiem ochronę przed atakami DDoS, XSS, SQL injection itp.

Alternatywnie można również korzystać z sieci BunnyCDN. W testach szybkości wypada całkiem podobnie do KeyCDN, z którego z resztą korzysta Kinsta. Za to cenowo jest o wiele lepiej.

Przedział cenowy w BunnyCDN wynosi od 0,01 do 0,06 USD za 1 GB.

BunnyCDN - cennik

Jeśli chodzi natomiast o ograniczenie liczby odwiedzających – dodatkowa opłata wynosi 1 USD za każdy 1000 kolejnych wejść na stronę.

Jako jedna wizyta liczone jest jedno wejście na stronę z jednego adresu IP w ciągu 24 godzin.

Wejście z tego samego adresu IP następnego dnia to już kolejna wizyta.

Ludzie mogą odwiedzać stronę przy połączeniu przez WiFi, przez przekaźnik telefonii komórkowej, przez łącza kablowe i bezprzewodowe od różnych dostawców – z pracy, z domu, ze szkoły, z uczelni.

Dodatkowo, istnieją dziś przeróżne usługi VPN zapewniające każdemu człowiekowi na Ziemi dostęp do tysięcy adresów IP.

Mało tego, testowanie strony takimi narzędziami jak GTmetrix, PageSpeed Insights itp. również jest liczone jako odwiedziny…

Kolejny minus – liczba odwiedzin zliczona przez Google Analytics oraz liczba wyświetlana w panelu Kinsta to dwie kompletnie różne wartości.

Google Analytics w ciągu 7 dni zliczył na dwóch blogach (166 + 356) = 522 wizyty.

Google Analytics - alivebetter.com - 7 days traffic

Google Analytics - alivebetter.pl - 7 days traffic

Kinsta wyświetla natomiast w swoim panelu ponad 1800 odwiedzin! Jest to około 3,5 raza więcej w porównaniu do Google Analytics! 😮

Kinsta - 7 days - dashboard traffic

Jeśli jednak zależy Ci na bezproblemowym dostępie do strony niezależnie od obciążenia serwera i bez względu na kwotę wydaną na hosting, Kinsta będzie prawdopodobnie najlepszym możliwym wyborem.

 

Blog AliveBetter w firmie Kinsta

 

Na przełomie lutego i marca 2019 roku, po kilkutygodniowych rozważaniach, postanowiłem przenieść oba swoje blogi do Kinsta.

Co wpłynęło na taką decyzję?

Przede wszystkim wydajność, a dokładniej – wyniki testu LoadStorm oraz innych podobnych testów.

Jak się okazuje, Kinsta jest jedynym dostawcą hostingu zdobywającym wyróżnienia dosłownie we wszystkich kategoriach cenowych (oprócz <$25, gdyż do tej kategorii po prostu się nie kwalifikuje)!

WordPress Benchmarks 25-50

WordPress Benchmarks 51-100

WordPress Benchmarks 101-200

WordPress Benchmarks 201-500

WordPress Benchmarks 500

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące testów, znajdziesz je tutaj.

Dodatkowe czynniki, które zdecydowały o przeniesieniu moich blogów to wysoki poziom bezpieczeństwa, profesjonalne wsparcie techniczne oraz renoma związana z korzystaniem z hostingu klasy premium.

Przez pewien czas mogłem się pochwalić, że moje blogi znajdowały się na serwerach Google’a obok stron firm takich jak: Buffer, Ricoh, Ubisoft, TripAdvisor, AdEspresso.

Kinsta - Google Cloud Platform - klienci

 

Przeniesienie strony do Kinsta i porównanie z konkurencyjnymi firmami

 

Sposoby przeniesienia strony do Kinsta opisane są w dziale wiedzy na stronie Kinsta.

Metoda, która zadziałała bezproblemowo w moim przypadku to skorzystanie z wtyczki Duplicator Pro (musi to być wersja płatna, gdyż darmowa nie poradziła sobie z tym zadaniem). Wtyczka ta może być później przydatna do tworzenia kopii zapasowych strony i automatycznego wysyłania ich poza serwer. Do tego celu zalecam jednak korzystanie ze znacznie lepszej wtyczki o nazwie BlogVault.

Jedną z wad hostingu w Kinsta jest fakt blokowania niektórych wtyczek na WordPressa.

Co się dzieje natomiast w przypadku, gdy ktoś używał niedozwolonej wtyczki u innego dostawcy i przeniesie swoją stronę do Kinsta?

Wtyczka zostanie rozpoznana jako niedozwolona i, niestety, nie będzie działać.

alivebetter.pl - dashboard - Kinsta

Mechanizm blokowania wtyczek podobno ma swoje uzasadnienie. Zwykle powodem blokowania jest uniknięcie spowolnienia w działaniu strony lub uniknięcie zagrożenia, jakie dana wtyczka mogłaby spowodować.

Dla odmiany jest jeszcze jedna bardzo duża zaleta hostingu w Kinsta.

Mianowicie jest to bardzo duża dbałość o bezpieczeństwo stron klientów.

Kinsta ma wbudowane mechanizmy zabezpieczające przed wirusami oraz przed hakerami. Jeśli strona hostowana w Kinsta zostanie zaatakowana przez hakerów lub jeśli przedostanie się do niej jakikolwiek szkodliwy kod, Kinsta usunie powstałe szkody bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat ze strony klienta!

Co ciekawe, wersja PHP dostępna w Kinsta nie jest najnowszą ogólnie dostępną wersją.

Dnia 4 marca 2019 w Kinsta dostępna była wersja PHP 7.3.0.1.

Kinsta PHP 7.3.0.1

SiteGround natomiast już oferował dostęp do wersji 7.3.2, która w tamtym czasie była najnowszą ogólnie dostępną wersją.

SiteGround PHP 7.3.2

 

Kinsta – Plusy i minusy

 

Plusy:

– wszystkie dostępne serwery należą do Google;

autoskalowanie procesora i pamięci RAM niewymagające dodatkowych opłat;

– prosty i wygodny w obsłudze interfejs;

– osobne strony przechowywane są w osobnych katalogach;

– codzienne automatyczne tworzenie kopii zapasowych;

– możliwość zmiany serwera na droższy lub na tańszy;

wbudowane mechanizmy zabezpieczające przed atakami hakerów oraz przed wirusami;

gwarancja bezpłatnego naprawienia potencjalnych szkód wyrządzonych przez wirusy lub hakerów;

gwarancja, że serwer wytrzyma każde obciążenie – w razie większego ruchu serwer będzie cały czas działać, co najwyżej zostanie naliczona dodatkowa opłata (większy ruch przekłada się jednak z reguły na większą liczbę udostępnień, większą rozpoznawalność marki oraz na większą liczbę transakcji, więc być może warto ponieść taką opłatę);

jest to zdecydowanie najlepszy hosting pod względem wydajności oraz wyników w testach ładowania strony;

– wsparcie techniczne podobno równie profesjonalne jak w SiteGround.

Minusy:

– nie najniższa cena na start oraz dość duże ryzyko ponoszenia dodatkowych opłat;

– pomimo, że dostępna wersja PHP jest w miarę nowa, nie zawiera ona najnowszych poprawek bezpieczeństwa;

blokowanie niektórych wtyczek na WordPressa;

– niewielka ilość miejsca na dysku.

 

4. WPX Hosting

 

WPX Hosting

Jest to druga w moim zestawieniu firma z główną siedzibą w Bułgarii. Firma ta została założona pod koniec 2013 roku.

WPX Hosting, podobnie jak Kinsta, oferuje pakiety, które nie są oparte o ograniczenie dostępności pamięci RAM ani procesora. W przypadku WPX Hosting dość mocno ograniczona jest przestrzeń na dysku. W dwóch tańszych pakietach obowiązuje dodatkowo ograniczenie miesięcznej ilości przesłanych danych.

WPX Hosting - cennik

Ciekawą cechą wspólną Kinsta i WPX Hosting jest ochrona przed atakami DDoS, wykrywanie malware’u oraz gwarancja usunięcia potencjalnych szkód w razie ataku.

Jak widać na powyższym screenie, WPX Hosting oferuje zaledwie 3 pakiety, co akurat jest ogromną zaletą.

Najdroższy pakiet, kosztujący zaledwie 100 USD miesięcznie, powinien wytrzymać ruch przekraczający 1 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

W przeciwieństwie do Kinsta, nie ma tu żadnych dodatkowych opłat związanych ze zwiększoną liczbą odwiedzających.

Osoby lubiące zwierzęta powinny być bardzo zainteresowane faktem, że WPX Hosting pomaga na co dzień przetrwać setkom bezdomnych psów znajdujących się w schroniskach w Bułgarii. Jest to wyjątkowa w branży technologicznej inicjatywa. Uważam, że warto wspierać takie akcje.

 

WPX Hosting – Plusy i minusy

 

Plusy:

brak ograniczeń dotyczących procesora i pamięci RAM;

– możliwość hostowania wielu stron w każdym pakiecie cenowym;

– bardzo niskie ceny pakietów;

zabezpieczenia przed atakami DDoS i przed wirusami;

gwarancja naprawy szkód w razie potencjalnych ataków;

– doskonałe wsparcie techniczne.

Minusy:

– niewielka ilość miejsca na dysku.

 

Przykłady innych znanych firm hostingowych

 

Przykładami innych dość znanych firm hostingowych są: 1&1, A2 Hosting, Bluehost, DreamHost, HostGator, InMotion Hosting, Web Hosting Hub, WP Engine.

Trudno jednak zagwarantować zadowolenie potencjalnego klienta patrząc na fakt, że bardzo dużo osób przenosi swoje witryny z tych właśnie firm do czterech dostawców, których polecam w tym artykule.

Firm wymienionych w tej części artykułu osobiście nie testowałem.

Przetestowałem za to hosting oferowany przez Flywheel i muszę przyznać, że wyniki testów dość mocno mnie rozczarowały.

Hosting oparty jest na platformie Google Cloud, a pomimo tego w wielu testach czas ładowania strony wynosił aż 10-20 sekund.

alivebetter.com - dotcomtools - Flywheel - Cloudflare

alivebetter.com - Pingdom San Francisco - Flywheel - Cloudflare

Dość ciekawą ofertę ma również firma Closte. Cała dostępna w niej technologia oparta jest na architekturze Google – zarówno serwery, CDN, DNS, jak i zabezpieczenia przed atakami.

Co ciekawe, nie ma tam żadnych pakietów cenowych. Opłaty pobierane są w zależności od wykorzystania procesora, pamięci RAM, dysku itp. Stawki znajdują się w cenniku.

Minusem z kolei jest fakt, że bardzo ciężko jest przenieść jakąkolwiek stronę do Closte bez korzystania ze wsparcia technicznego.

Brak stałych opłat w określonej wysokości oraz płatność za wykorzystanie poszczególnych funkcji i podzespołów może być zarówno zaletą jak i wadą.

 

Najlepszy hosting wśród polskich dostawców

 

Jeśli koniecznie potrzebujesz hostingu od jednej z firm świadczących usługi i posiadających swoją siedzibę w Polsce, warto zapoznać się z dostępną pod poniższymi linkami ofertą:

 

Podsumowanie

 

Jeśli interesuje Cię najlepszy hosting, jaki możesz nabyć wydając przy tym jak najmniejszą kwotę, będzie to zdecydowanie Cloudways.

Jeśli interesuje Cię całościowo najlepszy hosting pod względem wydajności, bezpieczeństwa,  aktualizacji, wsparcia technicznego, wygody obsługi itp., a przy tym nie ma znaczenia ilość wydanych pieniędzy, będzie to zdecydowanie Kinsta.

Z kolei najlepszy hosting posiadający funkcje całkiem podobne jak Kinsta, lecz za znacznie mniejsze pieniądze to bez wątpienia SiteGround i WPX Hosting.

Osobiście gdybym nie korzystał z hostingu w SiteGround, wybrałbym właśnie WPX Hosting.

 

Cechy charakterystyczne poszczególnych firm

 

Na koniec jeszcze wymienię poszczególnych dostawców hostingu na podstawie kilku podanych niżej cech:

– autoskalowanie bez dodatkowych opłat – Kinsta, WPX Hosting;

– autoskalowanie za dodatkową opłatą – SiteGround;

– możliwość szybkiego przeniesienia strony na dowolny serwer dowolnego z pięciu dostawców – Cloudways;

– zabezpieczenia przed atakami i wirusami – Kinsta, SiteGround, WPX Hosting;

– gwarancja naprawy szkód w razie potencjalnego ataku – Kinsta, WPX Hosting;

– najlepsze wyniki w testach szybkości ładowania strony – Cloudways, Kinsta;

– doskonałe wsparcie techniczne – Kinsta, SiteGround, WPX Hosting;

– gwarancja ponoszenia miesięcznych opłat o stałej wysokości – Cloudways, SiteGround, WPX Hosting;

– dość duża przestrzeń na dysku – Cloudways, SiteGround;

– zawsze aktualna wersja PHP – SiteGround;

– najtańsze serwery cloud – Cloudways;

– bardzo łatwe i szybkie lokalizowanie plików i folderów zajmujących najwięcej miejsca na dysku – SiteGround.