Najlepszy rejestrator domen internetowych

Najlepszy rejestrator domen internetowych

 

Jeśli chcesz stworzyć dowolną stronę internetową, potrzebujesz domeny internetowej oraz hostingu. Na temat hostingu opublikowałem na blogu osobny artykuł. Dziś z kolei odpowiem na pytanie „Która firma będzie najlepszym wyborem przy procesie rejestracji domeny internetowej?”.

 

Najlepszy rejestrator domen internetowych

 

Na dzisiejszym rynku istnieje kilka większych firm rejestrujących domeny internetowe. Spośród nich najlepszym dla mnie wyborem okazała się firma Namecheap.

Namecheap

Jak sama nazwa wskazuje – domenę można nabyć naprawdę tanio w porównaniu do usług konkurencji. Interfejs użytkownika jest dość prosty w obsłudze. Proces rejestracji również prosty i szybki. Domenę można bez większego problemu połączyć z hostingiem dowolnego dostawcy.

Namecheap, oprócz rejestracji domeny, pozwala również na wykupienie hostingu. Ja jednak polecam w tej sytuacji skorzystanie z usług firmy SiteGround.

Jeśli Namecheap nie pozwoli na rejestrację domeny z pewnym rozszerzeniem (tak było u mnie w przypadku końcówki .pl), warto skorzystać z możliwości rejestracji domeny u swojego dostawcy hostingu (domenę alivebetter.pl mam cały czas zarejestrowaną w SiteGround).

 

Porównanie kosztu rejestracji domen w trzech przykładowych firmach

 

Poniżej znajdują się 3 screeny z próby rejestracji domeny z rozszerzeniem .com. Różnica w cenach nie jest strasznie duża, lecz przy większej liczbie posiadanych domen nabrałaby większego znaczenia.

Pierwsza próba – Namecheap.

Namecheap - rejestracja domeny

Druga próba – SiteGround.

SiteGround - rejestracja domeny

Trzecia próba – GoDaddy.

GoDaddy - rejestracja domeny

Jak widzisz, Namecheap oferuje najniższe stawki za rejestrację domen.

Trzeba również pamiętać, że domeny internetowe należy co roku odnawiać. Z tego właśnie względu koszt przedłużenia domeny po upływie roku ma duże znaczenie.

 

Jak sprawdzić informacje dotyczące zarejestrowanej już domeny

 

Każda domena internetowa musi zostać zarejestrowaną na konkretną firmę lub osobę. W związku z tym w sieci istnieją witryny pozwalające sprawdzać informacje dotyczące dowolnej domeny. Jednym z najlepszych tego typu narzędzi jest whois.domaintools.com.

Whois DomainTools

Dowiesz się stamtąd, kiedy po raz pierwszy została zarejestrowana domena, do kiedy jest zarejestrowana, na kogo jest zarejestrowana oraz w jakiej firmie została zarejestrowana (ew. do jakiego hostingu została podpięta).

Jeśli ktoś chciałby jednak ukryć swoje dane osobowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania lub adres firmy, adres email, numer telefonu itp.), istnieje taka opcja. Namecheap oferuje ją bez dodatkowych opłat. Funkcja ta nazywa się WhoisGuard.

Alternatywą dla rejestracji nowych domen może być również kupno domeny na rynku wtórnym. Do tego celu wykorzystuje się serwisy gromadzące kupujących i sprzedających domeny. Przykładami takich stron są GoDaddy oraz Sedo.

Pozostałe aspekty tworzenia stron www zostały opisane w pozostałych artykułach w działach Blogowanie, IT oraz SEO.

 

1 Comment
  • Jowita
    Posted at 11:18h, 01 września Odpowiedz

    Słyszałam od znajomych wiele dobrego na temat obu wymienionych w artykule firm. Sama również właśnie zaczynam korzystać z ich usług 🙂

Post A Comment