Sposoby na szybszą naukę i zapamiętywanie informacji

Jak szybciej i efektywniej zapamiętywać informacje

[Disclosure: This post contains affiliate links, which means I receive some commission (without additional cost from you) if you make a purchase using one of the links below.]

Jeśli jesteś w szkole lub na studiach, z pewnością potrzebujesz sposobów, które pozwolą Ci zwiększyć efektywność nauki. Istnieje dziś wiele metod, dzięki którym możesz usprawnić pracę swojego umysłu. Oto kilka przykładowych zasad i wskazówek:

 • stosowanie suplementów ziołowych oraz witaminowych – lecytyna, żeń-szeń, miłorząb japoński, zielona herbata oraz preparaty zawierające witaminy (głównie z grupy B, D i kwas foliowy)
 • przynajmniej umiarkowana aktywność fizyczna (rower, spacery, bieganie, siłownia) – dzięki temu poprawia się krążenie oraz dotlenienie organizmu i cały organizm funkcjonuje znacznie lepiej
 • odpowiednia ilość snu i odpowiednia dieta
 • ćwiczenie umysłu od najmłodszych lat – im więcej łamigłówek rozwiązujesz oraz im więcej informacji zapamiętujesz, tym więcej będziesz w stanie rozwiązać i zapamiętać w przyszłości
 • praktykowanie afirmacji oraz medytacji – wewnętrzny spokój i opanowanie sprzyjają koncentracji oraz pomagają w procesie zapamiętywania.

Jako ćwiczenie koncentracji warto praktykować w ciszy i spokoju oraz z zamkniętymi oczami odliczanie od 20 do 1, od 50 do 1, od 100 do 1, od 300 do 1. W tym czasie nie należy skupiać się na niczym innym oprócz odliczania. Im dłużej jesteś w stanie wytrzymać, tym lepszą masz koncentrację.

Dodatkowo polecam skorzystanie z tej oto książki. Dzięki niej poznasz znacznie więcej metod pozwalających Ci poprawić Twoją pamięć i koncentrację oraz zwiększyć efektywność nauki. Książka ta zyskała popularność już w kilkudziesięciu krajach. Została wydana w 4 językach (angielski, francuski, rumuński, chiński). Niebawem powinna pojawić się również w języku polskim. Książka ta jest objęta aż 60-dniową gwarancją satysfakcji! Pomogła już wielu osobom uzyskiwać lepsze oceny w szkole i na studiach, a w późniejszej perspektywie podnieść poziom zarobków.

Zachęcam również do zapoznania się z materiałami dotyczącymi rozwoju osobistego, gdyż tam również została poruszona powyższa tematyka.

 • Podane w tym artykule porady mają zastosowanie nie tylko w przypadku uczniów i studentów. W dzisiejszych czasach edukacja często nie kończy się wraz z ukończeniem szkoły czy uczelni, lecz znacznie później. Dodatkowo wiele osób dzięki większej sprawności umysłowej może poprawić swoją karierę zawodową i tym samym podnieść poziom swoich zarobków.
3 Comments
 • Marta
  Posted at 08:36h, 03 May Reply

  Ciekawy artykuł i całkiem przydatne informacje. Czekam na więcej 🙂
  A, i książka też pomogła! 🙂

 • Żaneta
  Posted at 11:05h, 14 August Reply

  Przyznam, że całkiem pomocny ten artykuł – osobiście sprawdziłam i wszystko się zgadza 🙂

 • Zbyszek
  Posted at 18:56h, 12 December Reply

  Książki jeszcze nie czytałem, ale przetestowałem wraz z rodziną podane tu metody i potwierdzam – działają 🙂

Post A Comment