Wyzwanie – 100 000 odwiedzin miesięcznie

alivebetter.pl - strona główna - 2019

Dnia 26 sierpnia 2019 roku, ku mojemu własnemu oraz innych osób zaskoczeniu, postanowiłem wrócić do prowadzenia bloga AliveBetter.

W ciągu poprzednich 3 lat istnienia bloga nie cieszył się on specjalnie dużą popularnością. Moim głównym celem na najbliższe 12 miesięcy jest osiągnięcie 100 tysięcy odwiedzin miesięcznie w sumie na obu moich blogach. Nie ukrywam jednak, że będę dążyć do osiągnięcia 100 tys. odwiedzin miesięcznie na www.alivebetter.pl oraz drugich 100 tys. miesięcznie na www.alivebetter.com.

W pierwszym tygodniu każdego miesiąca będę uzupełniać ten artykuł o statystyki dotyczące ruchu w poprzednim miesiącu. Pierwsza aktualizacja pojawi się więc na początku października 2019 i będzie dotyczyć września 2019 roku.

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że oba moje blogi znajdują się na serwerze dzielonym w firmie SiteGround. Umożliwi mi to pokazanie czytelnikom jak tego typu serwer radzi sobie z większym ruchem.

Zapraszam do lektury! 🙂

 

Aktualizacja nr 1 – Wrzesień 2019

 

Google Analytics – statystyki odwiedzin

 

We wrześniu 2019 roku blog alivebetter.com zgromadził około 30 000 odwiedzających.

Choć pierwsze dwa tygodnie tego nie zapowiadały, od połowy września ruch na blogu drastycznie wzrósł w ciągu dosłownie 3 dni!

alivebetter.com - Google Analytics - statystyki ruchu - wrzesień 2019

Jak więc widać – regularne publikowanie wysokiej jakości treści, udostępnianie ich na profilach w mediach społecznościowych oraz korzystanie z odpowiednich wtyczek i narzędzi przynosi spodziewane efekty. 🙂

Średni czas spędzony na stronie jest w miarę dobry. Oczywiście im większa wartość tu się pojawia, tym lepiej dla właściciela bloga 🙂 Prawie minuta jest w tym przypadku czasem nie najlepszym i nie najgorszym.

Współczynnik odrzuceń (bounce rate) stanowi z kolei procent osób, które opuściły bloga po ujrzeniu zaledwie jednej jego podstrony (nie klikając żadnych odnośników do innych podstron). W tym przypadku im wartość jest bliższa zeru, tym lepiej.

Generalnie, uznaje się, że współczynnik odrzuceń poniżej 50% to dobra wartość. 33,90% jest więc wartością bardzo dobrą.

Poniżej znajdują się statystyki dotyczące bloga alivebetter.pl.

alivebetter.pl - Google Analytics - statystyki ruchu - wrzesień 2019

W ciągu miesiąca odwiedziło go nieco ponad 1100 osób.

Wyraźny wzrost ruchu można zaobserwować ostatniego dnia września.

Współczynnik odrzuceń na blogu polskojęzycznym jest bardzo zbliżony do tego z wersji anglojęzycznej.

Czas spędzony na stronie jest za to aż dwa razy dłuższy, co dla mnie jest akurat świetną wiadomością. 🙂

 

Autorytet bloga – DA, PA, DR, UR

 

Autorytet dowolnej strony internetowej oceniany jest głównie przy pomocy czterech wartości – DA (Domain Authority), PA (Page Authority), DR (Domain Rating) i UR (URL Rating). Dwie pierwsze z nich zostały opracowane przez firmę Moz, dwie kolejne przez Ahrefs.

Wszystkie 4 wartości mierzone są w skali od 0 do 100. Im więc wyższe wartości, tym lepiej. Nie należy jednak spodziewać się osiągnięcia wartości na poziomie 99/100 lub 100/100. W praktyce wartości od 70-80 wzwyż są już bardzo wysokie oraz dość trudne i czasochłonne do osiągnięcia.

Według rankz.io DA i PA bloga alivebetter.com w dniu 01.10.2019 wynoszą odpowiednio 33 i 26. Dla bloga alivebetter.pl jest to odpowiednio 11 i 27.

alivebetter - DA PA - wrzesień 2019

 

DR i UR w przypadku alivebetter.com wynoszą 40 i 10.

alivebetter.com - DR UR - wrzesień 2019

Dla alivebetter.pl jest to natomiast 1,5 i 5.

alivebetter.pl - DR UR - wrzesień 2019

 

Szacowana wartość domeny

 

Jednym z najlepszych narzędzi do wyceniania domen internetowych jest Free Valuator.

Dnia 01.10.2019 roku wartość domeny alivebetter.com szacowana jest na 316,58 USD.

alivebetter.com - wartość domeny - wrzesień 2019

Wartość domeny alivebetter.pl szacowana jest z kolei na zaledwie 7,85 USD.

alivebetter.pl - wartość domeny - wrzesień 2019

 

Obciążenie serwera

 

SiteGround deklaruje, że serwer GoGeek powinien wytrzymać obciążenie do 100 000 unikalnych odwiedzin miesięcznie. Ta deklaracja wydaje się być zgodna z prawdą, gdyż przy ruchu przekraczającym 30 000 odwiedzin miesięcznie obciążenie serwera jest bardzo niskie.

alivebetter - SiteGround GoGeek - obciążenie serwera - wrzesień 2019

 

Kolejna aktualizacja artykułu już na początku listopada. Wtedy zobaczymy co czas przyniesie – może statystyki pójdą w górę, może w dół.

I to by było na tyle w części dotyczącej września. Zapraszam ponownie do tego artykułu za miesiąc, a w międzyczasie do zapoznawania się z resztą opublikowanych wpisów. 🙂

 

Aktualizacja nr 2 – Październik 2019