Wyzwanie 90 dni – cena programu i moja opinia

5
51
Wyzwanie90dni

Czym jest program Wyzwanie 90 dni

Wyzwanie 90 dni to program rozwoju osobistego stworzony przez Krzysztofa Króla i Jana Gajosa. Cały kurs odbywa się w 100% przez Internet, więc możesz w nim uczestniczyć mieszkając w dowolnym miejscu na świecie.

Jak sama nazwa wskazuje, kurs trwa 90 dni. W trakcie jego trwania każdego dnia pojawia się kolejne nagranie wideo lub audio. Dodatkowo uczestnik dostaje linki do pobrania dzienników w formacie PDF. Dzienniki te zawierają nieco wiedzy teoretyczno-praktycznej, jak również zadania, które należy wykonać po odsłuchaniu nagrania i przeczytaniu informacji z danego dnia dziennika.

Przejście przez cały program wymaga jedynie dostępu do Internetu i około 1 godziny czasu każdego dnia na zapoznanie się z przekazywaną wiedzą oraz wykonanie ćwiczeń.

Oprócz tego oczywiście wymagane jest wniesienie opłaty za uczestnictwo w programie, o czym więcej informacji znajdziesz w dalszej części artykułu.

Moja opinia o programie Wyzwanie 90 dni

Otóż rozwój osobisty nie jest dziedziną aż tak rozległą jak matematyka, chemia, fizyka, astronomia czy medycyna. Pomimo że Wyzwanie90dni jest dość dobrym i ciekawym programem, wiedzę z tego samego zakresu możesz dziś spokojnie uzyskać bez wydawania pieniędzy, poświęcając jedynie swój czas. Podana w tym artykule lista książek oraz podane tu kanały na YouTube są do tego w zupełności wystarczające.

Zwróć uwagę na jeszcze jeden fakt. Jeżeli ktoś potrzebuje zaledwie niewielkiej motywacji do działania i szuka podstawowej wiedzy z rozwoju, program może mu pomóc. Jeżeli ktoś jednak ma naprawdę duże problemy, z którymi sobie kompletnie nie radzi (a w dodatku być może cierpi na depresję), nie pomoże mu żadna książka, żadne filmiki, żaden kurs ani ćwiczenia z żadnego płatnego programu…

Czasami po prostu jest potrzebna pomoc psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry.

Wyzwanie90dni może być dobrą inwestycją ze względu na konsultacje email / Skype z twórcami programu oraz dostęp do Facebookowej grupy VIP liczącej ponad 2000 uczestników. Jeżeli jednak chodzi o przedstawianą tam wiedzę, to już niekoniecznie.

Dodatkowo, wart uwagi jest fakt, że dostęp do programu przyznawany jest tylko na rok! Nie są to nagrania do pobrania, nie są to nagrania na płytach DVD. Po upływie roku dostęp do programu jest blokowany. Istnieje co prawda możliwość przedłużenia dostępu do programu za dodatkową opłatą. Pytanie jednak czy warto…

Na szczęście są jeszcze dwa plusy programu. Można się zarejestrować na stronie Wyzwania i przerobić za darmo pierwsze 3 dni programu. Dodatkowy plus to gwarancja satysfakcji. Obowiązuje ona tylko przez 30 dni od dnia przystąpienia do programu, ale tym samym umożliwia przejście jednej trzeciej programu bez wydawania pieniędzy (co prawda trzeba wydać na początku, ale można zrezygnować i otrzymać zwrot wpłaty).

Cena programu Wyzwanie 90 dni

Jeżeli chodzi o koszt Wyzwania 90 dni – gdy ja się zapisywałem praktycznie na początku istnienia programu, cena wynosiła około 2500 PLN. Obecnie standardowa cena programu wynosi 19470 PLN, aczkolwiek w niedzielne wieczory na webinarach jest możliwość dołączenia do Wyzwania 90 dni za 3470 PLN.

Oprócz wpłacania całej kwoty z góry istnieje możliwość płatności w trzech równych ratach lub nawet w mniejszych kwotach przez dłuższy czas.

Wracając do rozważań nad sensem uczestnictwa w programie – w latach 2015-2016 nie było jeszcze aż tak dużo darmowej wiedzy z rozwoju osobistego dostępnej w języku polskim. W latach 2018-2019 jest tego już tyle, że moim zdaniem płatne kursy z rozwoju osobistego nie mają już żadnego sensu…

Podobno cena szkoleń z rozwoju osobistego w krajach zachodnich jest znacznie wyższa niż w Polsce. Jak dla mnie wydawanie w dzisiejszych czasach 4- lub 5-cyfrowych kwot na szkolenia z rozwoju osobistego to ogromna przesada.

Inną kwestią są z kolei kursy biznesowe. Jest to dziedzina bardzo obszerna.

Co prawda nie ma co liczyć na to, że ktoś poprowadzi kogoś za rękę w drodze do miliona, ale przynajmniej część wiedzy z kursów biznesowych przydaje się w praktyce (i jest to wiedza trudniej dostępna w porównaniu do tej z rozwoju osobistego).

Dotyczy to zarówno Akademii Biznesu Krzysztofa Króla i Jana Gajosa, jak również kursu 1 mln, który stworzył Jacek Wiśniowski.

5 KOMENTARZE

  1. Ja po ukończeniu programu jestem z niego zadowolona. Jestem teraz osobą bardziej szczęśliwą, poprawiły się moje relacje z otoczeniem. Myślę że było warto.

  2. Dla mnie akurat ten program okazał się być średnio przydatny. Fakt faktem – sam YouTube już dzisiaj do rozwoju wystarczy. Ewentualnie kilka książek jako dodatek. 🙂

  3. Innym pomoże czy nie pomoże, ale na pewno pomaga twórcy programu uzupełniać stan konta w banku. 20 osób po 3000 zł to już jest 60 tys. zł w jeden weekend. A mamy 4-5 niedziel w miesiącu… Niezły sposób na biznes!
    Pomijając koszty reklamy i być może pensji dla potencjalnych pracowników, ten jeden biznes przynosi 200-300 tys. zł miesiąc w miesiąc. Do tego są pewnie jeszcze inne źródła dochodu. Żyć, nie umierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here